top of page

Słów kilka o Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie
Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie – wszystko co musisz o nich wiedzieć.

Odbędą się one w tym roku od 25 do 28 maja w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad. Jest to wydarzenie skupione wokół branży wydawniczej, w którym udział weźmie międzynarodowe grono wystawców i twórców: pisarzy, tłumaczy, ilustratorów. Organizatorem Targów jest Fundacja Historia i Kultura.

Jak informują organizatorzy – „W 2022 roku w Targach udział wzięło udział ponad 500 wystawców z 13 krajów: Polski, Norwegii, Ukrainy, a także Armenii, Belgii, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Szwajcarii, Węgier i Wielkiej Brytanii. Z publicznością, na wielu scenach, spotkało się blisko 800 twórców, w tym aż 30 autorów z Norwegii, która była gościem honorowym Targów. Łącznie w ciągu czterech dni odbyło się ponad 1 000 wydarzeń – spotkań na scenach i w strefach, w ramach 9 bloków programowych oraz na stoiskach. Targi odwiedziło około 90 000 osób.”


Organizatorzy zapewniają, że odwiedzający majowe Targi mogą liczyć na atrakcje:

- Festiwal Komiksowa Warszawa – organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Komiksowe od 2010 roku Komiksowa Warszawa to jeden z największych festiwali komiksu w Europie Środkowej,

- Festiwal Kryminalna Warszawa – strefa spotkań z autorami najlepszych polskich powieści kryminalnych na MTKW i nagroda dla ich autorów - IV edycja Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa (organizator: Fundacja Historia i Kultura),

- Międzypokoleniowy Festiwal Literatury dla Dzieci „Ojce i dziatki” – festiwal literacki dla najmłodszych czytelników i ich opiekunów. Największa dotąd impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci. (organizator: Fundacja Czas dzieci)

- Strefę Fantasy – sektor wystawienniczy i miejsce spotkań z autorami literatury fantasy (organizator: Fundacja Historia i Kultura).


Na Targach poznamy także laureatów:

- IKARA – nagrody Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i PTWK dla autora,

- IV edycji Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa,

- 63. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2022,

- Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA, Nagrody Magellana w konkursie na „Najlepsze publikacje turystyczne”.


„Patronat honorowy nad Międzynarodowymi Targami Książki w Warszawie objął Prezydent m. st. Warszawy Pan Rafał Trzaskowski. Tradycyjnie, odwiedzający będą mogli odwiedzić obszerne stoisko miasta stołecznego Warszawy i wziąć udział w wydarzeniach w ramach programu „Zaczytana Warszawa”, promujących warszawskie nagrody literackie takich jak „Dzień Reportażu” zwieńczony spotkaniem z laureatem Konkursu o Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego.” – zachęcają organizatorzy.

bottom of page