top of page

Sportowe Mazowsze

Ogłoszono nabór do kolejnej edycji programu „Mazowsze dla sportu”. W tym roku w puli znajduje się 50 mln zł. Mazowieckie gminy i powiaty mogą ubiegać się o środki na budowę, przebudowę, modernizację i remont obiektów sportowych. Termin składania wniosków upływa 6 marca.

- Poprzednie edycje pokazały, że zainteresowanie tym wsparciem jest ogromne, i musieliśmy zwiększyć pulę środków, aby dofinansować jak największą liczbę projektów. Dlatego w tym roku przeznaczyliśmy na ten cel aż 50 mln zł – oceniła Elżbieta Lanc z zarządu województwa.


Urząd marszałkowski poinformował, że katalog inwestycji nie ma charakteru zamkniętego. Gminy i powiaty z województwa mazowieckiego mogą ubiegać się o środki na budowę, przebudowę, modernizację i remont obiektów sportowych, w tym m.in. hal i wielofunkcyjnych boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptracki, street workout, placów sportowo-rekreacyjnych).


Wiele gmin na Mazowszu będzie mogło również skorzystać z rządowego programu OLIMPIA – budowy 1000 przyszkolnych hal sportowych. Inicjatywa związana jest z przypadającą w przyszłym roku 100 rocznicą pierwszego udziału polskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich (Paryż, 1924r.).


- Jest to największy program wsparcia infrastruktury sportowej w historii Polski, dysponujący budżetem 2 mld zł w okresie dwóch najbliższych lat. W 2023 roku mamy do dyspozycji w budżecie 0,8 mld zł, a w 2024 roku 1,2 mld zł – zapowiedział minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

bottom of page