top of page

Sprzedaż odholowanych autPo raz czwarty Warszawa organizuje sprzedaż samochodów, które zostały porzucone na ulicach a następnie odholowane na miejskie parkingi. Porzucone przez właścicieli auta nie zawsze są w zupełnie tragicznym stanie. Zdarza się, że mogą wrócić na drogi po wcześniejszej naprawie.

Okazuje się, że pozostawione samochody potrafią mieć jeszcze sporą wartość, więc szkoda je wysyłać do kasacji, a przy okazji można na nich zarobić. Tylko w 2022 r. miasto zarobiło na tych autach 364,6 tys. zł.

W obecnej edycji sprzedaży Warszawa wystawi 77 samochodów. Są tam samochody, które dziś są określane jako klasyki, m.in. Citroen XM, Mercedes W201 i Peugeot 205. Znalazły się też auta premium, m.in. Mercedes klasy S czy Audi A6 Quattro. Są nawet dwie sztuki BMW serii 3 kabrio.

Portal „Auto Świat” poinformował o niecodziennym okazie, jakim jest Skoda Fabia. Jej wyjątkowość polega na tym, że została wyprodukowana w 2019 r. Jest to więc jedynie 4-letni samochód, który mógłby jeszcze mieć gwarancję! Jest także najdroższy ze wszystkich oferowanych – jego cena wywoławcza to 31 tys. zł.

Stan samochodów jest zróżnicowany, ale wszystkie są na szczęście ubezpieczone.

Osoby zainteresowane zakupem samochodów będą mogły je obejrzeć 23 i 28 marca. Na stronie warszawskiego ZDM można zapoznać się ze szczegółami, wycenami i obejrzeć zdjęcia aut. Na propozycje cenowe jest czas do 31 marca.

bottom of page