top of page

Szkolenia adoptowanych psów w Przasnyszu


Ci, którzy zdecydują się na adopcję bezpańskiego psa z terenu miasta Przasnysz, będą mogli liczyć na fachowe wyszkolenie pupila.


Nie każdy ma odwagę zaadoptować zwierzaka „z historią” – takiego, który ma już swoje nawyki, a droga do oswojenia go nie musi być wcale łatwa.


Miasto Przasnysz znalazło rozwiązanie tego problemu – tym, którzy zdecydują się zaadoptować bezpańskie psy, zaoferowano bezpłatne szkolenie pod okiem fachowca, pani Ewy Nowak - certyfikowanej trenerki szkolenia psów.


Statystycznie co czwarte zwierzę umiera w schroniskach. W Polsce istnieją dwa rodzaje schronisk dla zwierząt – państwowe i prywatne. Ale mimo, że nie brakuje chętnych, którzy pochylają się nad losem bezpańskich zwierząt i wykazują wolę adopcji – okazuje się, że nie wszyscy zdają sobie sprawę, z czym się ona łączy. Wzięcie psa ze schroniska wprawdzie nie wymaga wielkich nakładów finansowych (kwoty uiszczane na rzecz organizacji są symboliczne), jednak regularna opieka wiąże się już z regularnymi wydatkami – opieka weterynaryjna, szczepienia, karma, higiena.


Do tego dochodzą regularne spacery i pewne ograniczenia wyjazdowe (nie każdy hotel akceptuje czworonogi). Warto się zapoznać z praktycznym aspektem opieki, zanim zdecydujemy się na adopcję, a potem – w najgorszym przypadku – na oddanie zwierzaka z powrotem do schroniska.


Dodatkowym aspektem jest opanowanie charakteru zwierzęcia i nawiązanie z nim więzi. Właśnie w tym zakresie pomocą służą szkolenia – trening prowadzony przez panią Ewę Nowak będzie realizowany metodami pozytywnymi, zmierzającymi do nawiązania kontaktu z psem.


Termin szkolenia zostanie wyznaczony po weryfikacji liczby zgłoszeń.

bottom of page