top of page

Tobiasz Bocheński kandydatem PiS na Prezydenta Warszawy


Tobiasz Bocheński kandydatem PiS na Prezydenta Warszawy
Źródło: @pisorgpl / X

Tobiasz Bocheński został oficjalnie ogłoszony przez Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości (PiS), jako kandydat tej partii na prezydenta Warszawy w nadchodzących wyborach samorządowych w 2024 roku.

Bocheński, urodzony 15 grudnia 1987 roku w Łodzi, jest synem profesora Tomasza Bocheńskiego i absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie obronił również rozprawę doktorską pt. "Cato’s Letters. Polityczno-prawny wymiar republikańsko-liberalnej syntezy". Jego kariera polityczna obejmowała stanowiska asystenta i doradcy wojewody łódzkiego, dyrektora Biura Wojewody w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim, wojewody łódzkiego oraz wojewody mazowieckiego​​.

Podczas warszawskiej konwencji PiS, Jarosław Kaczyński przedstawił Bocheńskiego jako kandydata, który spełnia wszystkie wymogi w sferze intelektualnej, moralnej i posiada doświadczenie wymagane do stawienia czoła wyzwaniom, z jakimi boryka się stolica. Kaczyński podkreślił trudności Warszawy, zwłaszcza te nasilone w trakcie kadencji obecnego prezydenta Rafała Trzaskowskiego, oraz wyraził przekonanie, że Warszawa potrzebuje zmian, których może dostarczyć Bocheński​​.

Bocheński, w swoim wystąpieniu, przedstawił wizję Warszawy pełnej optymizmu, pracy, partycypacji i dynamizmu, zdecydowanie odmienną od obecnej sytuacji, którą opisał jako pełną bezwładności, inercji i chaosu. Kandydat PiS zapowiedział również stworzenie aplikacji, która pozwoli mieszkańcom Warszawy na aktywny udział w życiu miasta poprzez głosowanie i przesyłanie uwag. Jego konkurencją w wyborach będzie obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, oraz Magdalena Biejat z Lewicy​​.

Wybory samorządowe w 2024 roku, w których Bocheński zmierzy się o fotel prezydenta Warszawy, odbędą się w dwóch turach: pierwsza zaplanowana jest na 7 kwietnia, a druga na 21 kwietnia.

bottom of page