top of page

Trzaskowski dyskryminuje mężczyzn?! 

Zaktualizowano: 9 gru 2022

Warszawiacy wybrali Warszawiankę roku, a w sieci wrze. Czym Prezydent Warszawy podpadł mieszkańcom i dlaczego dyskryminuje Warszawiaków? Kto został Warszawianką pokoleń?

Wszystko zaczęło się wraz z ogłoszeniem wyników tegorocznego plebiscytu. W odróżnieniu od poprzednich edycji, sam wybór nie wywołał ogromnych kontrowersji, ponieważ tegoroczna zwyciężczyni to Małgorzata Szumowska. Zgodnie z informacją zamieszczoną na oficjalnym portalu Miasta Warszawy, laureatka jest „edukatorką i prezeską Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna i tworzy w Warszawie wyjątkowe miejsce – Niewidzialną Warszawę. Warszawianka Roku 2022 to także współtwórczyni publikacji „Pacjent niewidomy i słabowidzący w gabinecie i na oddziale” dla stołecznych okulistów i studentów medycyny oraz inicjatorka akcji „Ścieżka dostępu – podziel się przestrzenią” i „Hulaj z głową – podziel się przestrzenią”, które poświęcone są temu, w jaki sposób powinniśmy funkcjonować w ogólnie dostępnych miejscach. Na co dzień uwrażliwia, edukuje i uświadamia, jak wygląda życie osób z dysfunkcją wzroku, których jest w Polsce ok. 2 mln”.

Oprócz tego niespodziewanie wręczono Wandzie Traczyk-Stawskiej, której przyznano specjalny tytuł Warszawianki Pokoleń. Spotkało się to z mieszaną oceną opinii publicznej, którzy podkreślali polityczne zaangażowanie Pani Wandy. Wypomniane zostały jej wypowiedzi krytykujące rząd oraz konflikt z wojewodą mazowieckim. Natomiast, zdecydowanie najwięcej komentarzy dotyczyło … dyskryminacji mężczyzn. „Gdzie jest konkurs na Warszawiaka roku?”, „Mężczyźni nie są ważni?”, „Kto w ogóle wymyślił tak seksistowski konkurs?” – to cytaty z sekcji komentarzy pod naszym artykułem „Kto zostanie Warszawianką roku”? Link: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0uAwYvKFXKuuvvWhn5Gvc1bhCpDGrkNyN1PV3LNRiXP3uNYiqjNZZakBp7121bTral&id=100083440941845

Internauci są bezlitośni dla Prezydenta Warszawy i zarzucają mu dyskryminację mężczyzn. Wszystkiemu winny ma być owy konkurs, który ma wyłącznie odsłonę skierowaną dla płci pięknej, pomijając panów. Warszawiacy domagają się konkursu skierowanego również dla mężczyzn. Czy Trzaskowski ich posłucha?

bottom of page