top of page

Ulga dla podwarszawskich miejscowości – S7

Do końca kwietnia 2023r. do użytku kierowców ma być oddany kolejny, bardzo istotny komunikacyjnie, odcinek drogi ekspresowej S7.
- Trwają ostatnie prace wykończeniowe i porządkowe na środkowym odcinku S7 pomiędzy Warszawą, a obwodnicą Grójca - poinformowała rzecznik warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska.


15-kilometrowy fragment wylotówki Warszawa – Grójec to spełnienie przede wszystkim oczekiwań mieszkańców podwarszawskich miejscowości na południe od stolicy. Nowy odcinek (od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północny) zauważalnie skróci czas dojazdu z Warszawy do Radomia, Kielc, Krakowa czy nawet Zakopanego. Na drodze z Warszawy do Grójca znajdzie się 11 wiaduktów i trzy miejsca obsługi podróżnych (MOP).


- Udostępnienie trasy głównej pomiędzy Lesznowolą i Tarczynem znacząco zmieni układ komunikacyjny na południe od Warszawy. Rozdzielimy wspólny przebieg dwóch dróg ekspresowych, S7 i S8, który obecnie kumuluje się na odcinku pomiędzy węzłem Opacz na Południowej Obwodnicy Warszawy oraz Jankami – wskazała rzecznik GDDKiA Małgorzata Tarnowska, potwierdzając znaczącą rolę rozbudowy S7 dla usprawnienia ruchu z Warszawy na południe Polski.


Łączny koszt ostatniego, oddawanego właśnie do użytku fragmentu wylotówki południowej Warszawa – Grójec to około 510 mln zł. Natomiast cała trasa kosztowała ponad 1,7 mld zł, z czego środki krajowe wyniosły większość – około 1,2 mld zł, zaś pół miliarda stanowiły środki unijne.

bottom of page