top of page

W jaki sposób w tym roku odnowi się Wołomin?


W ramach tegorocznego konkursu "Wołomin Odnowa: wsparcie projektów lokalnych – Edycja 2023" rozwijać się będą kolejne inicjatywy, które mają na celu upiększenie Wołomina bądź aktywizację jego mieszkańców.


Konkurs odbywa się w ramach realizacji zadania publicznego Wołomin Odnowa: wsparcie projektów lokalnych w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Wołomin 2023 z perspektywą do 2030 (GPR).


„Wołomin odnowa” zapewnia dofinansowanie dla lokalnych inicjatyw – można uzyskać od 500 zł do 15 tys. zł. W tym roku część inicjatyw z ubiegłych lat doczekała się kontynuacji, ale będą się również działy nowe rzeczy.


Kontynuacji doczekała się na przykład akcja „gry i zabawy uliczne dla dzieci w Parku im. Wodiczki (dzięki Fundacji Rozwoju Myśli Logicznej „Myśliciele”).


Ponadto będzie okazja do uczestnictwa w warsztatach, które będą organizowane przez Stowarzyszenie „Czas na lepsze”. Mieszkańcy czy turyści zobaczą również w najbliższym czasie nowe tabliczki (wystylizowane na stare) z dawnymi nazwami ulic. Zostaną one umieszczone obok obecnych tabliczek i będą ukłonem w stronę historii Wołomina.


Konkurs ma charakter otwarty aż do wyczerpania środków.

bottom of page