top of page

Warszawska Olimpiada Seniorów


22 i 23 września br. odbędzie się V Warszawska Olimpiada Seniorów. Wydarzenie jest adresowane do wszystkich, którzy ukończyli 60-ty rok życia.


Nie od dziś wiadomo, że regularne uprawianie sportu pozwala zachować dobrą kondycję organizmu. I mowa tu nie tylko o kondycji fizycznej, ale także psychicznej – praktykowanie ćwiczeń zwiększa poziom neuroprzekaźników w organizmie - w szczególności dopaminy, której niedobór może, mówiąc kolokwialnie, "położyć psychikę". Brak odpowiedniej ilości dopaminy skutkuje depresją, stanami lękowymi, niską samooceną, uczuciem zmęczenia lub nawet halucynacjami tudzież chorobą Parkinsona.


Dlatego warto, oprócz dbania o odpowiednią higienę snu i żywienia, pomyśleć także o sporcie. Doskonałą okazją po temu jest Warszawska Olimpiada Seniorów, która może, niewątpliwie, stanowić ciekawe wyzwanie.


Aby wziąć udział w Olimpiadzie należy wypełnić wstępną ankietę uczestnictwa. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: 60-69 lat, 70-75 lat oraz powyżej 76 roku, a konkurować można w następujących dyscyplinach:


- tenis stołowy

- tenis ziemny

- szachy

- pływanie na dystansach

- pchnięcie kulą

- skok w dal

- strzelanie z łuku

- ergometry wioślarskie

- brydż sportowy


Ponadto uczestnicy będą mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji, m.in.: programu artystycznego, miasteczka zdrowia czy programu rekreacyjnego.

bottom of page