top of page

Wkrótce Maksymilianalia


23 września odbędzie się kolejne ogólnopolskie spotkanie w Niepokalanowie. Czym są Maksymilianalia?


Maksymilianalia to spotkanie środowisk kolbiańskich – czyli takich, których patronem jest św. Maksymilian Maria Kolbe, w tym - Honorowych Dawców Krwi. Jakie grupy mogą się poszczycić "patronatem" słynnego sługi Niepokalanej?


W tym roku w Niepokalanowie odbędzie się VIII ogólnopolskie spotkanie, w którym uczestniczyć będą różne organizacje - m.in. grupa Honorowych Dawców Krwi; Energetyków, Elektryków i Elektroników; Rodzin; Krótkofalowców; Dziennikarzy; Drukarzy; parafii i świątyń pw. św. Maksymiliana; szkół i stowarzyszeń im. św. Maksymiliana oraz działaczy społecznych.


Czciciele św. Maksymiliana będą mieli okazję się zintegrować "duchowo" - uczestnicy wezmą udział we wspólnym różańcu, Misterium Męki Pańskiej oraz w Koronce do Miłosierdzia Bożego. Za ofiarą będzie można także posmakować niepokalanowskiej kuchni. Między godziną 9:00, a 14:00 grupy i stowarzyszenia zaprezentują rys swojej działalności i dorobek.


Z racji, że gwardian klasztoru franciszkanów w Niepokalanowie jest m.in. patronem honorowych dawców krwi, w Niepokalanowie stanie również krwiobus.

bottom of page