top of page

Wystawa Bzzz!


W Centrum Nauki Kopernik wystawa edukacyjna dla najmłodszych – podczas zwiedzania ekspozycji dzieci będą miały okazję przyjrzeć się bliżej i poczuć świat natury.


Entuzjastów edukowania dzieci w coraz młodszym wieku nie brakuje – co więcej, badania od dawna dowodzą, że im młodszy wiek tym chłonniejszy umysł. W jaki sposób wiedzę nabywają najmłodsi? Na pewno jest to proces nieustrukturyzowany, daleki od tego, co znamy z ławek szkolnych. Informacje są „wchłaniane” niejako przypadkowo.


Taka właśnie jest wystawa zatytułowana „Bzzz!”, którą można „obejrzeć” w CNK. I, której można także "doświadczyć".


Dziecko dowie się z niej m.in. jak zbudować tamę wodną, w jaki sposób pachną poszczególne drzewa, co robi pszczoła w ulu i jak wygląda świat oczami węża. Lub ryb. Jak czytamy w opisie - "wystawa to wydzielona przestrzeń stymulująca do nieskrępowanego eksperymentowania, gdzie mali koperniczanie bawią się kierowane naturalną ciekawością, a przy okazji uczą się przez działanie i towarzyszące emocje."


Ekspozycja jest przeznaczona dla zwiedzających do lat 5, którym powinien towarzyszyć pełnoletni opiekun. Obejście wystawy trwa ok. 45 minut.

bottom of page