top of page
  • OK

Wywiad z Amelią Mierzejewską - Miss Mazowsza 2023!

Na kwietniowej Gali Finałowej Miss Mazowsza tytuł najpiękniejszej mieszkanki województwa w 2023 roku trafił do 21-letniej Amelii Mierzejewskiej z Ostrołęki. Pomimo bardzo napiętego grafiku, nowa Miss Mazowsza udzieliła redakcji portalu Mazowieści.pl wywiadu, w którym opowiedziała o konkursie, swojej karierze, hobby czy marzeniach. Zapraszamy!

Mazowieści.pl: Pani Amelio – jeszcze raz w imieniu redakcji składamy gratulację z powodu uzyskania tytułu Miss Województwa Mazowieckiego! Proszę powiedzieć naszym czytelnikom – z jakiego powodu zdecydowała się Pani na start z tym plebiscycie? Co Panią skłoniło?


Amelia Mierzejewska: Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję za gratulację. Napisało do mnie kilkukrotnie na Instagramie konto Miss Mazowsza zachęcając mnie do startu. Po którejś próbie kontaktu stwierdziłam: zaryzykuje, co mi szkodzi? Wysłałam swoje zgłoszenie. Tak trafiłam do grupy dla półfinalistek. Tak zaczęła się ta przygoda.


Mazowieści.pl: Czy start w konkursie to Pani pierwszy kontakt z modelingiem, czy może kolejny etap kariery w tej branży?


Amelia Mierzejewska: Start w konkursie nie był moim początkiem kariery. Od 17 roku życia jestem modelką, wyjeżdżam na kontrakty. Ostatnie półtora roku spędziłam w Chinach na kontrakcie modelingowym. Swoim wizerunkiem pracuje w Polsce i zagranicą. Konkurs to był mój kolejny mały sukces, ponieważ do Polski wróciłam na początku 2023 roku i akurat wtedy rozpoczęły się nabory do konkursu. Nie pracowałam wtedy wizerunkiem, spędzałam wolny czas z bliskimi, więc aby coś w mojej branży robić zdecydowałam się na konkurs.


Mazowieści.pl: Jak wyglądały Pani przygotowania do finału konkursu Miss Mazowsza?


Amelia Mierzejewska: Z racji na to, że mam za sobą mam już tysiące innych sesji i zleceń to te przygotowania nie były duże. Wiem, że inne dziewczyny musiały włożyć więcej wysiłku w przygotowania, musiały się otworzyć przed obiektywem aparatu i kamery, nauczyć się pozować. Te umiejętności mam od kilku lat ze swojej pracy, więc nie musiałam mieć jakiś szczególnych przygotowań, rytuałów itp.


[dalsza cześć wywiadu pod fotografią]

Moment koronacji Amelii Mierzejewskiej. Fot. Denys Hryb Photography

Mazowieści.pl: Tytułu konkursów piękności, wiążą się z dużą popularnością, którą można wykorzystać w ciekawy sposób. Jakie wartości chciałaby Pani promować wykorzystując to zainteresowanie?


Amelia Mierzejewska: Zgadza się. Ten tytuł zdobywa z czasem popularność. Jest dużo osób, które od tamtej pory zaczęło mnie obserwować w mediach społecznościowych, pisać do mnie wiadomości z pytaniami: co skłoniło mnie, aby zostać miss. Jeżeli miałaby taką możliwość chciałabym promować to, aby dziewczyny były pewne siebie, stawiały sobie pewne cele, które z czasem osiągają i dążą do nich. Szczególnie nie patrząc na opinie innych ludzi. Sama byłam dzieckiem, później nastolatką i gdy już w szkole ktoś dowiedział się, że modeling to mój zawód, to byłam wyśmiewana, w konwersacjach padało wiele stereotypów. Młode dziewczyny się tym przejmują. Chcę promować pewność siebie i dążenie do celów. Od tego jak my się zachowujemy i jakie decyzję podejmujemy zależy to, dokąd dojdziemy. Jestem bardzo dumna z tego, że mam 21 lat i już pewną karierę za sobą, że w wieku 18 lat byłam odpowiedzialna za siebie, że tak dużo udało mi się osiągnąć. A to dopiero początek.


Mazowieści.pl: Wielu czytelników zapewne zadaje sobie pytanie: Kim jest na co dzień nowa Miss Województwa Mazowieckiego? Proszę powiedzieć czym się Pani zajmuje, jakie jest Pani hobby?


Amelia Mierzejewska: Na co dzień jestem przedstawicielem chińskiej firmy. Pracuje wizerunkiem i pod koniec wakacji ponownie jadę do Chin. Hobbystycznie jeżdżę konno, mam również własne konie. To wiąże się z moją pracą, obróciłam jeździeckie pasje w pracę.


Mazowieści.pl: Jakie jest Pani największe zawodowe marzenie?


Amelia Mierzejewska: Największe zawodowe marzenie, w branży modelingowej, to zrobienia kampanii dla jakiejś dużej zagranicznej marki. Mam marzenie, aby ktoś w tłumie tych setek tysięcy modelek, dostrzegł właśnie mnie i zatrudnił, wypromował. Moim marzeniem jest stanąć na czerwonym dywanie jako modelka międzynarodowa.


Mazowieści.pl: I ostatnie pytanie: jakie rady i wskazówki ma Pani dla dziewczyn, które chciałby wziąć udział w kolejnych edycjach tego konkursu? Na co zwrócić uwagę?


Amelia Mierzejewska: Na pewno to, żeby być pewnym siebie. Nie patrzeć na to co mówią znajomi: „że to wstyd, że tak się nie robi co Ty masz w głowie”. Nie zwracać uwagi na takie komentarze. Robić to na co ma się ochotę i próbować swoich sił. Jak za pierwszym razem się nie uda, za drugim tez, to może za trzecim wyjdzie i to pomoże w znalezieniu lepszej pracy, spełnieniu marzeń. Taka praca wiąże się z podróżami więc to wartościowy kierunek, w którym warto się spełniać i próbować swoich sił aż do skutku. Wystarczy nam pewność siebie i zaangażowanie, niepoddawanie się i dążenie do celu. Z takim podejściem osiągniemy cel, który sobie postawiliśmy.


Mazowieści.pl: Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w ogólnopolskim konkursie Polska Miss


Aktualności dotyczące kariery Miss Mazowsza można śledzić na profilu Instagramowym: Amelia Mierzejewska


Finalistki konkursu Miss Mazowsza i Miss Nastolatek 2023. foto. Denys Hryb Photography

W materiale, za zgodą autora, wykorzystano fotografie z gali finałowej:

Instagram: hryb.pl

bottom of page