top of page

Zakończył się tegoroczny Wakacyjny Zjazd Misjonarzy w Warszawie


Około 120 misjonarzy wzięło udział w dorocznym zjeździe w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się dokładniej z sytuacją kościoła i wziąć udział w dyskusjach ze specjalistami z różnych dziedzin, m.in. z funkcjonariuszami GROM-u.


Praca misyjna jest często związana z zagrożeniem zdrowia i życia. Dlatego nie każdy ma odpowiednie predyspozycje i odwagę do podjęcia tego typu działalności.


W tym roku Wakacyjny Zjazd Misjonarzy potrwał trzy dni – misjonarze ze wszystkich kontynentów, przebywający na urlopie, mogli podczas spotkania wymienić się doświadczeniami, pomodlić oraz wziąć udział w warsztatach i panelach dyskusyjnych, których celem było pogłębienie wiedzy na temat kondycji KK.


Wśród prelegentów znaleźli się m.in. dyrektor Caritasu Charków ks. Wojciech Stasiewicz, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP bp Grzegorz Suchodolski czy dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży ks. Tomasz Koprianiuk.

Podczas warsztatów poprowadzonych przez funkcjonariuszy GROM-u misjonarze mieli również możliwość przećwiczyć techniki samoobrony – tak potrzebne w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia.


Jakiś czas temu Agencja Fides opublikowała dane, według których tylko w 2022 roku zostało zamordowanych 18 misjonarzy. Przypominamy, że 24 marca celebrujemy Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników.

bottom of page