top of page

Złota Rączka dla Seniora


"Złota Rączka..." to inicjatywa, obejmująca drobne, bezpłatne usługi naprawcze dla seniorów. Organizatorem akcji jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie.


Zadzwoniliśmy pod wskazany numer, aby się upewnić, czy zapisy na pewno ruszyły - okazuje się, że rejestracje już się rozpoczęły, a uprawnieni do korzystania z usług są seniorzy zamieszkujący gminę Tłuszcz. W przypadku, gdy potrzebna jest pilna naprawa do seniorów nie są wysyłani fachowcy specjalizujący się w konkretnej dziedzinie, ale tacy, którzy potrafią świadczyć pomoc we wszelkich nieskomplikowanych pracach technicznych.


Pomysł wydaje się bardzo trafiony, zwłaszcza w obliczu faktu, że gdy psuje się „coś drobnego”, bardziej przydaje się czasami pan/pani „Złota Rączka”, niż specjalista o wąskim zakresie wiedzy, którego usługi (przeważnie) nie są tanie.


Jakie naprawy wchodzą w skład bezpłatnych usług? To, na przykład: nieszczelność baterii, zepsute klamki lub zamki, regulacja i konserwacja drzwi i okien, przymocowanie luster, obrazów, karniszy, uchwytów, półek itp., cieknące krany, zatkane odpływy czy zepsute gniazdka. Jeżeli wymiana żarówki jest procesem nazbyt wymagającym dla osoby starszej, a tak bywa – wówczas będzie można także zwrócić się o pomoc w tego typu potrzebie.


Celem programu jest, zasadniczo, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa osobistego i samodzielności osób starszych, którzy czasami są pozostawieni bez opieki. Usługa jest realizowana w ramach projektu POWER.02.08.00-00-0113/21.

bottom of page