top of page

Program wzmacniania rodziny w Radzyminie


Fundacja Kreatywni organizuje warsztaty w ramach "Programu Wzmacniania Rodziny". Event startuje 30 września i będzie się odbywać cyklicznie przy ul. Letniej 15 - inicjatywa jest współfinansowana ze środków Gminy Radzymin.


Wbrew stereotypowym przekonaniom, że wychowywanie dzieci to mniej ambitne zadanie niż kariera zawodowa, wielu, którzy spróbowali macierzyństwa czy „tacierzyństwa” temu zaprzecza. „Narodziny dziecka wrzaskiem i kopaniem wyrwało mnie ze świata samouwielbienia.” – stwierdził amerykański komik i pisarz, Paul Reiser.


Dla tych, którzy zdają sobie sprawę, że nie ma większej odpowiedzialności niż kształtowanie człowieka od narodzin i – większej presji emocjonalnej – Fundacja Kreatywni zorganizowała siedem cyklicznych spotkań w ramach warsztatów „program wzmacniania rodziny”. W trakcie zajęć rodzice bądź opiekunowie latorośli w wieku 10-14 lat otrzymają wsparcie i porady, w jaki sposób można się uporać z problematyką dorastania nastolatków, i jak poradzić sobie z narastającymi konfliktami.


O jakich problemach mowa? To, między innymi, pierwsze próby sięgnięcia po alkohol lub papierosy, niebezpieczne zabawy czy nieodpowiedzialne podchodzenie do obowiązków szkolnych. Nie każdy rodzic jest w stanie zbudować kontakt z dzieckiem oparty na obustronnym zaufaniu i w konsekwencji – poradzić sobie z tego typu problematyką samodzielnie.


Propozycja jest skierowana przede wszystkim do rodziców, którzy potrzebują nowych pomysłów, jak rozmawiać z dzieckiem oraz tych, którym wydaje się, że nie rozumieją swoich dzieci. Spotkania są prowadzone przez psychologów, pedagogów lub wykwalifikowanych terapeutów, a spotkania odbywają się raz w tygodniu przez okres siedmiu tygodni.

Szczegółowych informacji udziela p. Joanna Surdyk z Fundacji Kreatywni (tel. 501034056).

bottom of page