top of page

„Sen o Warszawie” na Bemowie


23 czerwca o godzinie 19:00 na scenie bemowskiego amfiteatru odbędzie się koncert "Sen o Warszawie" Okazja? Dzień Ojca i 100-lecia Transatlantyckiej Radiotelegraficznej Centrali Nadawczej.


Co ciekawe, jedną z najpiękniejszych piosenek poświęconych stolicy – „Sen o Warszawie” stworzył muzyk, który wcale Warszawiakiem nie był. Genialny śp. Czesław Niemen urodził w Starych Wasiliszkach, w ówczesnym województwie nowogródzkim (obecnie Białoruś). Jak widać, to mu nie przeszkadzało poczuć atmosfery miasta i wykreować piękno w postaci utworu, który na lata zapadnie w pamięć ludzi.


Koncert „Sen o Warszawie” to prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą poznać piękno stolicy z różnych perspektyw. Podczas wydarzenia wystąpią artyści, którzy pokuszą się o niekoniecznie standardowe wykonania piosenek traktujących o Warszawie.


Podczas wydarzenia na scenie zobaczymy następujących artystów: Natalię Kukulską, Natalię Niemen, Milenę Lange, Laurę Łącz, Jacka Borkowskiego, Piotra Cugowskiego, Sławka Uniatowskiego oraz Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Labunia.


Wstęp jest wolny, a liczba miejsc ograniczona.

bottom of page